DLACZEGO MY?
J ako Spółdzielnia działamy na miejscowym 40-to tysięcznym rynku od początku ubiegłego wieku. Dysponujemy kilkunastoma obiektami handlowymi (powierzchnie handlowe, pawilony handlowe), usytuowanymi w dogodnych – z handlowego punktu widzenia, rejonami miasta. Ponadto posiadamy powierzchnie magazynowe oraz biura, zlokalizowane przy głównych arteriach komunikacyjnych miasta, co gwarantuje bezproblemowy dojazd dużymi pojazdami samochodowymi. Przy obiektach tych znajduje się odpowiednia ilość miejsc parkingowych. Wysoki standard tych obiektów pozwala prowadzić różnorodną działalność gospodarczą przy zachowaniu realiów miejscowego rynku, tj. również na terenie innych miast Śląska i Zagłębia. Posiadamy doświadczoną kadrę pracowników. Od wielu lat zachowujemy nieprzerwanie wysoki wskaźnik płynności finansowej. Jesteśmy wprawdzie niedużym podmiotem gospodarczym lecz z handlowego punktu widzenia solidnym i rzetelnym.
Aktualnie proponujemy współpracę w zakresie gospodarczego wykorzystania ~5000 m2 gruntu, usytuowanego w centralnej części miasta, w dzielnicy Piaski.
POCZĄTKI POWSTANIA NASZEJ SPÓŁDZIELNI SIĘGAJĄ ROKU 1907
W tym to czasie powstaje w dzielnicy Piaski Spółdzielnia o nazwie Stowarzyszenie Robotników Chrześcijańskich „Zgoda”, której inicjatorem utworzenia był pracownik kopalni Czeladź Stefan Trząski. Stowarzyszenie to liczyło wówczas 28 członków. Na uroczystym otwarciu pierwszego sklepu obecny był późniejszy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Stanisław Wojciechowski.
Początki działania były dla młodej Spółdzielni niezwykle trudne. Nagromadziły się one zwłaszcza w okresie pierwszej wojny światowej, lecz wolą i pracowitością jej członków zostały skutecznie pokonane.
Po uzyskaniu niepodległości, spółdzielcy z wiarą i nadzieją przystąpili do rozbudowy swej Spółdzielni. W krótkim czasie nastąpił gwałtowny wzrost liczby jej członków – ponad trzydziestokrotny. W ślad za tym rosły szybko obroty tak, że w roku 1932 można było wybudować swój pierwszy Dom Spółdzielczy z własnych środków.
Historyczny sztandar ufundowany przez ówczesnych członków
Spółdzielni z okazji oddania do użytku nowo wybudowanego
domu spółdzielczego w roku 1932.
U trata wszystkiego, co z takim trudem wypracowano nastąpiła w okresie drugiej wojny światowej. W czasie tym wielu członków Spółdzielni było prześladowanych, co zmusiło szereg osób do działań konspiracyjnych. Od 1944 roku nastąpiło reaktywowanie ruchu spółdzielczego, lecz na innych niż uprzednio warunkach.
Do roku 1983 Spółdzielnia przeszła szereg reorganizacji. W miesiącu grudniu tegoż roku nastąpiło wyodrębnienie z Wojewódzkiej Spółdzielni Spożywców w Katowicach, Spółdzielni Czeladzkiej, jako samodzielnego podmiotu gospodarczego.
W latach 1983 1989 ta nowo utworzona organizacja była na miejscowym rynku znaczącym graczem, która dawała zatrudnienie 750 osobom. Ilość członków przekraczało liczbę 10.000, zaś wielkość przychodów pozwalała na budowę i modernizację wielu nieruchomości.
Po pokonaniu szeregu trudności, jakie pojawiły się w latach 1991 -1996 Spółdzielnia dalej jest wiarygodnym partnerem gospodarczym na miejscowym rynku.
Posiadany majątek jest na bieżąco remontowany i modernizowany przez co jego standard sukcesywnie wzrasta.
Aktualnie Spółdzielnia liczy 47 członków, z trzyosobową Radą Nadzorcza oraz dwuosobowym Zarządem.
Historyczny znak Spółdzielni.